0216 574 68 69

Sara Enerji A.Ş.

Sara Enerji A.Ş. verimli ve rekabetçi üretim portföyü ile değer yaratan, kaynakları bakımından çeşitlendirilmiş, verimli ve rekabetçi üretim portföyü ile değer yaratan Enerji’nin işletmedeki kurulu gücü içerisinde yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı kapasitenin Türkiye’deki üretimin %10 almayı hedeflemiştir.

Şirketimiz bünyesinde bulunan Sara Enerji 2001 yılında çalışmalarına başlamış ve 2006 yılında kurulmuştur. Kuruluşundan bugüne SARA Enerji, Türkiye’de proje firması SARA’nın geliştirmiş olduğu proje yatırımlarını uygulamalara sokarak Türkiye de elektrik üretim santrali projelerini yapmaktadır. Tüm bunlar, anahtar teslimi, götürü bedelli Mühendislik-Tedarik-Yapım (EPC) taahhüdü olarak alt firmalar ile Outsourcing ile tamlamış ve tamamlamaktadır. Rüzgar Güneş Jeotermal enerji üretim ve elektrik altyapı proje yatırımlarına devam etmektedir.

Sara Enerji, bu yatırımlar sayesin de kazandığı tecrübe ve bilgi birikimini, diğer yurtdışı hedef pazarlara taşımaya çalışmaktadır.

Sara Enerji, güvenilir bir EPC müteahhidi ve yatırımcısı olarak, gaz yakıtlı elektrik santralleri (kombine ve basit çevrim), kojenerasyon santralleri, petrol ve gaz yüzey tesisleri, elektrik iletim / dağıtım sistemleri, elektrik altyapı projeleri, pompa ve kompresör istasyonları, petrol ve gaz boru hattı projeleri ile rafineri projeleri alanlarında tam kapsamlı hizmet sunabilecek durumdadır. Geniş bir portföyde hizmet sağlama kapasitesine sahip Sara Enerji, entegre güç sistemleri yenilenebilir / petrol / gaz projelerini de anahtar teslimi tamamlama yeteneğine sahiptir.

Sara Enerji, sürdürülebilir EPC kabiliyeti sayesinde başarı ile tamamlamış olduğu bu projeler sonucu, güç sistemleri alanında faaliyet gösteren yatırımcı ve müteahhitler arasında ilk 80 sırada yerini almıştır.

Sara Enerji, önümüzdeki yıllarda, hedef pazarlarda yeni EPC projeleri almayı ve kendisine değer katacak yeni iş alanlarına girmeyi hedeflemektedir. Bu hedeflere başarıyla ulaşmak için, Sara Enerji, güçlü yönlerini artırmaya devam etmekte ve organizasyon yeteneğini her geçen gün daha da geliştirmektedir.

ENERJİ TİCARET FALİYETLERİ

Sara Enerji ürettiği elektriğin ve satışlarının değerini korumaya yönelik tezgahüstü (OTC) piyasa, spot piyasa ve dengeleme güç piyasasındaki faaliyetleri ile piyasanın farklı segmentlerini kullanarak portföyünü optimize etmektedir.

 

 

İletişim: İçerenköy Mah Doğan Bey Cad Birman İş Merkezi No 4/12 34752 - Ataşehir/İstanbul +90 (216) 574 68 68 Mail:sirket@saraenerji.com.tr