Faaliyetlerimize başladığımız 1991  yılından bu yana pek çok prestijli projeyi başarıyla hayata geçirdik . Sara Enerji  , proje aşamasından başlayarak proje  geliştirme, yüksek teknoloji ve öncü projeler , anahtar teslim işlerin yanı Enerji de yatırım yapan bir şirketler grubu olarak sektörde öne çıkıyoruz. Geleceğe yatırım yaparak ülkemiz için iyi bir gelecek  oluşturmayı hedefleyerek , yaptığımız projeler ile istikrarlı büyümemizi sürdürmeye çalışıyoruz. 

SARA Enerji; 2002 yılında yenilenebilir enerji alanında çalışmalara başlamıştır. Dört yıllık AR-GE ve Mühendislik çalışmalarından sonra 2006 yılı itibari ile  Sara Enerji kurulmuş ve çeşitli üretim yatırımlar yapmıştır. Elektrik enerjisi sektöründe; üretim, dağıtım, toptan ve perakende elektrik ticareti gibi alanlarda güçlü bir şirket olmayı hedeflemiştir ve bu hedefe yönelik faaliyetler için HES, RES, GES ve JES lisans alma çalışmaları yapmıştır. Lisans çalışmalarının akabinde karlılık oranı yüksek olan projeleri satın alarak büyüme çalışmalarına devam etmektedir. 

Enerji kaynaklarının değerlendirilerek ülkemizin enerji açığını kapatmak, ucuz ve kesintisiz elektrik elde edebilmek ve küresel ısınma sürecinde sera gazı salınımını en aza indirmek amacıyla yatırımlar yapılmaktadır.

Sara, sektördeki fırsatları iyi değerlendirerek ortaklarına, müşterilerine, çalışanlarına, tedarikçilerine ve topluma katma değer yaratmayı; tüm faaliyet alanlarında tercih edilen şirket olmayı amaçlamaktadır. Pazardaki payını rekabetçi konumu ile güçlendirmek ve bunu sürekli hale getirmek için süreç ve sistemlerin geliştirilmesi Sara Enerjinin ana hedefleri arasındadır.


Copyright © 2021  Tüm Hakları Saklıdır. Sara Enerji A.Ş.