Sara Enerji olarak seçme ve yerleştirme politikamızın amacı, eğitim düzeyi yeterliliğine ve gerekli deneyime sahip, motivasyonu yüksek, eğitime ve öğrenmeye açık, iş ahlakına sahip ve grubumuza katkı değer sağlayacak adayların kadromuza kazandırılmasıdır.

İşe alım sürecimiz, açık pozisyonlarımızın www.saraenerji.com.tr internet sitemizden, Açık Pozisyonlar kısmın da yayınlanması ile ilerlemektedir.

SARA ENERJİ'de çalışmak için başvuran adaylara ait bilgiler, İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından güncellenen Personel Bilgi Bankasında takip edilir.

 Başvuru değerlendirmelerinde, grubumuzda çalışmakta olup ilgili ilana başvuruda bulunan adaylara öncelik verilmektedir. Daha sonra Aday Başvuru Havuzumuz’ da var olan adaylar ve daha sonra ilgili ilana başvuruda bulunan adaylar değerlendirilir. Pozisyon için, hiçbir ayrımcılığa yer verilmeden, gerekli yetkinliklere ve özelliklere sahip olan adaylarla, ilgili pozisyon için iş görüşmeleri yapılıp, uygun görülen adayların referans kontrolünü takiben, adaylara iş teklifi sunulmaktadır.

Pozisyona uygun görülen adayın teklifi kabul etmesini takiben diğer görüşme yapılmış veya yapılmamış adaylara, ayırt etmeksizin süreç ve sonuç ile ilgili e-posta veya telefon yolu ile bilgilendirme yapılmaktadır.

Yapılan başvuruların gizliliği esastır. Personel seçim kriterleri; İhtiyaç oluşmasını takiben adaylar bilgi bankasında yer alan başvurular arasından seçilerek iki aşamalı olarak gerçekleşen görüşmelere davet edilir. Adaylar, pozisyonun niteliğine göre test uygulamalarına tabi tutulabilir. Kendini geliştiren çalışanlara dikey ve yatay geçiş imkanı sağlanmaktadır.

 


Copyright © 2021  Tüm Hakları Saklıdır. Sara Enerji A.Ş.